Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Canson Наследство 300gsm Судење Пакет - 6 листови (2 x НЕ, ГРУБА & HP) - Квартал на Империал

Canson Наследство 300gsm Судење Пакет - 6 листови (2 x НЕ, ГРУБА & HP) - Квартал на Империал

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Ако ви се допаѓа звукот на овој брилијантен watercolour хартија, сега ќе можете да даде Canson Наследство хартија одат со овие Судење Пакети, ексклузивно за ДСА!Секој пакет доаѓа со 2 листови на Топла Притиснати, НЕ и Нерамни површини, во 1/4 Кралскиот листови (28 x 38 cm / 11"x15"), така што навистина може да дојде во костец со опсег и да дознаете кој е вашиот омилен!Canson Наследство Watercolour Хартија користи единствена формулација на површината големината, кои ви даваат извонреден верност и vibrancy на боја!Новиот големината произведува површината сила која е толку добро, тоа withstands користењето на боја за моливи, отстранувањето и чистењето, како и боја, на отворањето на целиот нов спектар на можности за watercolourists.100% памук, мувла-направени и направени со користење на техники слични на оние на рачно изработени хартија, овие убави листови дава јасни рендерирање, униформа мие и се грижи осветленоста во двете влажни и суви медиуми.

Спецификација

Избор на клиент