Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Winsor & Њутн Професионални Пастел на Хартија Подлога, 2,9 x 30,5 cm-24 Blatt für Pastellfarben, Сивите Тонови

Winsor & Њутн Професионални Пастел на Хартија Подлога, 2,9 x 30,5 cm-24 Blatt für Pastellfarben, Сивите Тонови

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Совршена текстура - Претставува зрнеста, груба површина нуди одличен пигмент навлегувањето.Отпорен и издржлив - Слободни од киселини и оптички brighteners, овој труд е на архивскиот квалитет за стабилност и отпорност на стареење.Оваа Пастелни Подлога содржи висок квалитет на боја на хартија погодна за употреба со пастелни, молив, јаглен и други занаети.Grained површината од една страна со мазна површина на други. 160 GSM, 6 избрани сива бои, 24 листови за подлога.Оваа Пастелни Подлога содржи висок квалитет на боја на хартија погодна за употреба со пастелни, молив, јаглен и други занаети.Има 2 верзии на влошки содржи 6 избрани бои.Winsor & Њутн пастел на хартија е киселина слободни, отпорни на светлина и има атрактивна grained површината од една страна со неспокојот површината на другите.

Спецификација

Избор на клиент