Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Nagulagu 16.4 ft 5M 12V 528leds/m Топло Бела 3000K-3200K КОЧАН лер Флексибилни Газа Светлината 14W/M

Nagulagu 16.4 ft 5M 12V 528leds/m Топло Бела 3000K-3200K КОЧАН лер Флексибилни Газа Светлината 14W/M

DEN 890.64
 

Достапно за нарачка
Залиха

Влезен Напон : DC12 V; Wattage : 14 W/М. LED количина : 528 LEDs/M;Боја температура : Топло Бела 3000 K.FPCB ширина : 10мм ;Водоотпорен ниво : IP20 Не-водоотпорен;за да ги Видите агол : 180 степен.Боја Рендерирање Индекс : >80 ; Операција температура : -20℃-+45℃ ; температура на Чување : -20℃-+60℃.Пакет : 1 × 5 M 528leds/m КОЧАН LED лента(напојување не се вклучени).Answer : ___________________________ Note : 1.Минималната свиткување дијаметар на LED лента е 60 mm.Ова се избегнува директна или индиректна штета на компонентите на FPC и FPC, како резултат на абнормалност во led лента. 2. Двострано лента за LED ленти, со својата супериорна лепак и weatherability, може да биде прикачена на било транспарентно стакло, метал и пластика површината, но некои површини, како што се крпа и дрво, може да влијаат на нивната функција и издржливост.Ве молиме тест на адхезија на светлината бар пред инсталацијата. 3.Овој производ бара анти-корозија на животната средина.На пример, одбегнувајте влага, капе или други негативни фактори. 4. Ако led лента е поврзан со повеќе од 5 метри,може да Има пад на напон, кој предизвикува светлината на светлината за да бидат неконзистентни.Ве молиме додавање на напон на секои 5 метри.

Спецификација

Избор на клиент