Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
NBEADS 1 Двор AB Tassel Кристал Трим, Кристално Кристал Синџир Дополнителните Кристал Applique за Свадба Партија DIY и Декорација Свадба Embellishments

NBEADS 1 Двор AB Tassel Кристал Трим, Кристално Кристал Синџир Дополнителните Кристал Applique за Свадба Партија DIY и

DEN 374.16
 

Достапно за нарачка
Залиха

Пакет Вклучуваат ќе добие 1 ролна од сјајна кристал strass синџир, 1 двор, и големината е за 27mm широк, 3.5 мм дебел, монистра : 15.5x8x4mm.Рафинирани Tassel Дизајн Различни од обичните едноставна кристал декорација, ние користете го светлото за појавата на tassel, плус тежината на кристал честички, на синџир е ниско-клуч но има текстура.Свадба Декорација сјај на висок квалитет на кристал и исклучителна обработка направи кристал посветла, која е погодна за свадба декорација.Лесен за Употреба Овие shinning tassel кристал скратува се свиткан во ролна за лесно складирање, и можете да изберете да ги намали за да ја должината што треба, кој е лесен за користење.Широка Употреба Оваа прекрасна кристал синџири може да се прави брилијантна прилог на било прослава, вклучувајќи свадби, празници, булчински, тематските партии, graduations, годишнини и сезонски настани.Погоден за свадби, празници, булчински, тематските партии, graduations, годишнини и сезонски настани.Сјај на висок квалитет на кристал и исклучителна обработка направи кристал посветла, која е погодна за свадба декорација.

Спецификација

Color:
Silver.
Size:
Brass Rhinestone Strass Chains:
about 27mm wide, 3.5mm thick, beads
Plastic Spools:
about bobbin
Note:
Please feel free to contact us if there is any quality problem. :
Due to lighting effects, monitor's brightness / contrast settings there could be some slight differences in the color tone of the pictures and the actual item. :
Product in the picture may look larger than the actual. Please pay attention to sizes. :

Избор на клиент