Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
2 Парчиња Чај Infusers со Лажичка Чај од не ' Рѓосувачки Челик Чај Цедилка Виткање се Справи со Чај Филтер парична Казна Мрежа Цедилка Подготовка Кошница со Силиконски К

2 Парчиња Чај Infusers со Лажичка Чај од не ' Рѓосувачки Челик Чај Цедилка Виткање се Справи со Чај Филтер парична Казна

DEN 455.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Што ќе се добие : ќе добиете 2 парчиња виткање нерѓосувачки челик чај infusers, 1 парче лажичка 15 ml наменета за лабава-лист чај, погоден за секоја форма на куп, што може да се направи пијат чај повеќе погодно.Внимателен дизајн : чај infuser го задржува чај остава подалеку од водата во чашата, така да нема вкус на чај кој е погоден за случајно јадење лисја, а тоа доаѓа со склоплива се справи со тоа го спречува горење вашите прсти; На steeping diffuser доаѓа со капак дека завртува над во удобен увеселителен парк по пиво.Квалитет на материјалот : чај првенство цедилка е направен на квалитетот на 304 нерѓосувачки челик, која е сигурна и безбедна материјал да се користи, и капакот се заштитени со силиконски; чај мрежа е многу фини, дозволувајќи им да има помалку варијабилна прашање, оставајќи ја вкус на чај.Како да го користите : вие само треба да додадете чај, истурете топла вода, и се впие за неколку минути, конечно уживајте во чај; мал чај цедилка е добро дизајниран и лесен за чистење на остатоци при испирањето, поубаво отколку традиционалните хартиена кеса чај, која може да се примени за да се намали отпадот.Широко се применува : нерѓосувачки челик чај филтри се погодни за teapots, чај, чаши, чаши кафе или супа садови, практичен подарок за чај љубовници, пријатели и семејството, или голем помошник може да ви помогне да се опуштите и да голтка чај.

Спецификација

Избор на клиент