Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Тешки Хартија Садот со Капак Compostable 24 мл [25 Пак] Еко-Пријателски Расположливиот Бела шеќерна трска Сад, Направени од Природни Biodegradable шеќерна трска Влакна од Земјата

Тешки Хартија Садот со Капак Compostable 24 мл [25 Пак] Еко-Пријателски Расположливиот Бела шеќерна трска Сад, Направени

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Пакетот вклучува : 25 парчиња 24 мл еколошки хартија садот со капак.Мали комбинација чинии се одличен начин да се зголеми еколошката свест и да се избегне зголемување на загадувањето. 100% Biodegradable шеќерна трска Влакна : 24 Унца Чаши се Направени од 100% шеќерна трска Влакна, Одржливиот, Обновливите извори, и Biodegradable Материјал.Одлична Алтернатива за Традиционалните Хартија или Пластика, за Еднократна употреба Сад Нуди истата Здрав Функција и Лесно да се Расчистување, тоа е Сосема Дрвото-Бесплатно Нема Пластични вклучени.Земјата е Соништа чаши со лесни, тешки и пластовидно дизајн, можете да го користите капакот да ја носи храна во сад или за чување на храна.Микробранова-Safe : Нашите Чинии се добро како замрзнувач - и микробранова-пријателски, овие здрав за еднократна употреба Чинии се совршен за секоја прилика.Нафта и течење-отпорни, Био шеќерна трска Чинии да го користите сочни печено месо и густо лазања со доверба.ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање - Ние веруваме дека ќе бидете целосно задоволни од страна на нашиот безбеден, еколошки садови.Совршен за Кампување, Излети, Ручеци, Угостителство, BBQs, Забава, Свадба и Ресторани.Ако не, ние со задоволство ќе ви даде целосна наплата!.

Спецификација

Избор на клиент