Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
KEO 56209 Кобалт Челик Прецизност 3 Флејта Кап Завртки Counterbore, Составен Пилот, Соголени (Светла) Финиш, М5 - Пред Нишката Големина

KEO 56209 Кобалт Челик Прецизност 3 Флејта Кап Завртки Counterbore, Составен Пилот, Соголени (Светла) Финиш, М5 - Пред

DEN 1578.96
 

Достапно за нарачка
Залиха

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 3 флејта.Прецизност 3-flute кап завртки Kounterbore.Интегрален пилот, директно месо тело, прецизност ЦПУ земјата.Кобалт ХСС.Микро-мазна прецизност ЦПУ земјата за прецизност мазна counterboring.M35 Кобалт : ХСС, 6 проценти Волфрам, 5 проценти Moly, 5% Кобалт - долго алатка живот во сите видови на материјали.Високи перформанси сечење акција поради средно олеснување зад сечење на работ маргина.Оптимизиран хеликс за чип евакуација - чипови проток далеку од намали без завиткување околу алатка.M5 - Пред нишката големина.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 3 флејта.

Спецификација

Избор на клиент