Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
GOONSDS 99.9% Графит Crucible Промешајте Бар Промешајте Прачка за Crucible Топење Кастинг Рафинирање Злато Сребро Бакар,со Дијаметар од 8mmx5mmx200pcs

GOONSDS 99.9% Графит Crucible Промешајте Бар Промешајте Прачка за Crucible Топење Кастинг Рафинирање Злато Сребро Бакар,со

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Одлична електрична спроводливост, притисок отпорност, отпорност на корозија, низок коефициент на експанзија, добри само-подмачкување и processability.Материјали : подмачкување на графит колони, Графит содржина : 99.9%,Главно се користи за electrode,електролиза,синтерување габи, печка делови, мувла, изолација одбор и различни видови на графит производи.Ние ви обезбеди со 20 големини за вас да се избере : дијаметар 8mm,length : 4mm,5mm,6mm,8mm,10mm,12mm,14mm,16mm,18mm,20mm,22mm,24mm,26mm,28mm,30mm,32mm,36mm,38mm,40mm,имаме и други производи и графит, различни метални материјали, кои може да се најдат во мојата продавница.Добра хемиска отпорност, може да се примени за crucibles и цевки за графит е широко се користи како carburetant во челик топење furnaces, а намалување агент во хемиската индустрија.Со доволна механичка сила и отпорност,Лесно да се процес, може да се обработуваат во различни геометриски форми.На графит честички сите направени на висока чистота подмачкување проводници графит.Поради своите карактеристики на електрична спроводливост, термичка спроводливост, висока температура отпор, ниско ниво на пепел содржина, висока содржина на јаглерод и добра хемиска стабилност графит е широко се користи како carburetant во челик топење furnaces, топење благородни метали или легури;Калапи во лиење системи за правење облик на челик, од леано железо, бакар;Синтерување калапи за зацементира carbides, дијамант алатки и електронски компоненти;Specification Material : графит 99.9%.Боја : црна Потекло : CNBulk Густина 1.80 g/m3 Ash 0.01% Flexural сила 40mpa Compressive Сила 65 Mpa Специфична Отпорност 13 unm We ви обезбеди со 20 големини за вас да се избере : diameter : 4mm,length : 4mm,5mm,6mm,8mm,10mm,12mm,14mm,15mm,16mm,18mm,20mm,22mm,24mm,26mm,28mm,30mm,32mm,36mm,38mm,40mm,Пакет Листата : Графит grains Note : мерење дозволено грешка е +/- 0.01-1cm.

Спецификација

Избор на клиент