Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Plast-O-Matic 3 NPT 2-Начин Електромагнетниот Вентил 120VAC 3 Orifice

Plast-O-Matic 3 NPT 2-Начин Електромагнетниот Вентил 120VAC 3 Orifice

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Plast-O-Matic #PS300 VW11-PV Спецификации.Напон : 120 VAC.Max.Течност Темп. : 140 Степени Ф Безбедна Работна Вода Притисок : 140 psi.Коефициент на Јачината на звукот : 80.00. Електромагнетниот Вентил, Пластични Електромагнетниот Вентил, Вентил Начини и Позиции 2-Начин/2-Позиција, Нормално Затворен, Медиуми - Вентили Киселини, Бази, Пивара Процеси, Хлор, Deionized Вода, Реверзна Осмоза Вода, Натриум, Цевки Големина - Вентили 3 Во., Мин.Оперативен Притисок Диференцијални 5 psi, Оценка на Животната средина - Вентили Затворен, Отворено, Напон 120 VAC, Коефициент на Јачината на звукот 80.00, Тело Материјал - Вентили ПВЦ, Серпентина Изолација Класа С, Orifice Кол. 3 Во., Безбедна Работна Вода Притисок 140 psi, Hz 60 Product Спецификација : Plast-O-Matic #PS300 VW11-PV Specifications Zoro # : G3908475 Mfr # : PS300 VW11-PVVoltage : 120 VACMax.Течност Темп. : 140 Степени FSafe Работи Вода Притисок : 140 psi Coefficient на Јачината на звукот : 80.00 Цевка Големина - Вентили : 3 in Body Материјал - Вентили : PVCValve Конфигурација : Нормално Closed Overall Ширина : 9"Вентил Начини и Позиции : 2-Начин/2-Position Application : За Употреба во Тешка Услуга Апликации со Повеќето Течности, Вклучувајќи Киселини, Caustics, Хлор Решенија, Растворувачи и Ultrapure Течности.Серпентина Изолација Класа : FOverall Должина : 9"Цевка Големина : 3"вкупна Висина : 11-7/8"Печат Материјал : Viton Hz : 60 Item : Електромагнетниот Valve Valve Дизајн : 2-Начин/2-Position Orifice Кол. : 3"NEMA Оценка : 4x Min.Оперативен Притисок Диференцијална : 5 psi Body Материјал : PVCElectrical Конекции : 1/2" Conduit Environmental Рејтинг - Вентили : Внатрешна, Outdoor Operation : Пилот Operated Coil Куќиште : водонепропусен Прашина се Тесни.

Спецификација

Избор на клиент