Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Siemens 3TX7130-0DH13 Основните Приклучок Во Отворен Моќ Реле, DPDT Контакти, 40A Контакт Оценка, 240VAC Серпентина Напон

Siemens 3TX7130-0DH13 Основните Приклучок Во Отворен Моќ Реле, DPDT Контакти, 40A Контакт Оценка, 240VAC Серпентина Напон

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

База стил.Контакт Аранжман.Контакт Оценка.Серпентина Напон.Изборни Функции (Основни, Premium и Premium Bifurcated).Siemens нуди широк спектар на plug-in релеи да ги исполни вашите индустриски потреби.Основниот стил релеи се најекономичен и се опремени со механички знаме индикатор само .Премиум стил релеи се целосно опремен со ЛЕД и механички знаме индикација, притисни да се тестираат копчето и обично latching задржете врата која обезбедува начин на активирање на контакти без примена на моќ на клиентите.Оваа можност е многу корисна за време comissioning и решавање на проблеми.Премиум Bifurcated стил релеи се идеални за ниска минимум задржување на сегашните барања на контакти.Типичен минимум задржување на сегашните за bifurcated контакти е 3m A наместо од 100m A.

Спецификација

Избор на клиент