Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
WaterSep АУ 945 10RES24 S6 Researcher24 Steamer Autoclavable Шупливи Влакна Кертриџ, 0.45 µm Големината на Порите, 1.0 mm ID, 33.4 мм Дијаметар, 597 mm Должина, Polyethersulfon/Polysulfon (Пакување од 6)

WaterSep АУ 945 10RES24 S6 Researcher24 Steamer Autoclavable Шупливи Влакна Кертриџ, 0.45 µm Големината на Порите, 1.0

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

0.7 L - 4 L примерок јачина на звук. 1.05 Ft2 мембрана област.Глицерин слободни модифицирани polyethersulfon (м-ЈСВ) мембрана.Земја на потекло : сад.Истражувачот Steamer шупливи влакна мембрана производи ги вклучува нашите најнови глицерин слободни ниска extractable, отпорни на топлина модифицирани polyethersulfon мембрана технологија.Сите Steamer производи се гама irradiated и подготвен да го користите без никакви досадни пред-плакнење.На Steamer HF касети се производ на избор за перфузија/ATF апликации.Тие можат да бидат repetitively autoclaved во ATF перфузија единица или како самостојна HF кертриџ и, се разбира, исто така, во цевки собранието.На extractable ниво за Истражувачот Steamer е околу 80x помалку од една глицерин условени мембрана. (Ве молиме погледнете го графиконот подолу).По еден брз бафер кондиционирање На HF кертриџ е подготвен да се користи за да се користи или autoclaved.Истражувачот Steamer шупливи влакна касети се позиционира помеѓу лабораторија скала Explorer Steamer и целосна пилот скала Истражувач Steamer касети.Мембраната површина од 444 cm2 за Researcher12 Steamer и до 1,715 cm2 за Researcher41 Steamer и се совршен избор за перфузија апликации, мали aseptic процеси и preparative biopharmaceutical работа со примерок тома помеѓу 400 ml до 8000 ml.Истражувачот Steamer касети се достапни со молекуларна тежина cut-off од 3 K да 750 К и 0.1 хм, 0.2 um и 0.45 um и со иста патека должина, како и сите други Water Sep HF касети што го прави скала нагоре/намалите точно и предвидливи.

Спецификација

Избор на клиент