Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Moen 900-002 Flo од Moen 1-1/4-Инчен Паметни Вода Shutoff

Moen 900-002 Flo од Moen 1-1/4-Инчен Паметни Вода Shutoff

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

24/7 ЗАШТИТА : да се Претвори вашиот вода за вклучување/исклучување од app рачно, или Flo од Moen Smart Вода Shutoff автоматски ќе се исклучи водата за вас да се заштити дома од катастрофалниот оштетувања од вода.СЕКОЈДНЕВНО излегуваат во јавноста ТЕСТИРАЊЕ : Micro Leak Технологија проактивно да следи безбедноста на почетниот целиот вода систем (вклучувајќи зад ѕидовите и во темелите) да се идентификуваат протекување како мали како капка во минута (e.г.pinhole протекување, итн.).СТАН ТАБЛА : Види колку вода сте конзумирање на дневниот и поставете конзерваторски цели за да се поттикне заштеда на вода и пари за вашиот дом.ГОЛЕМИНА : Модел 900-002 одговара на 1-1/4-Инчен да 1-1/2-Инчен цевка со дијаметар (консултирајте се со професионалец).КОМПАТИБИЛЕН СО : Алекса вештини и Google Асистент; нема smart hub, или систем бара; бара Wi-Fi конекција; бара стандард AC/DC струја.ИНСТАЛАЦИЈА ИНФОРМАЦИИ : се што е потребно за инсталација е вклучена во кутија; Професионална инсталација се препорачува и трае само неколку часови, кога дома ги исполнува упатствата за инсталација барања.FLOPROTECT ПЛАН за НАДГРАДБА : Добијте дури и повеќе од вашиот Паметен Вода Shutoff со Flo Protect, дополнителен безбедност и план за услуги што вклучува Ние Плати Долар-5,000 Одбие Гаранција, 5 години Продолжена Гаранција, и да ЖИВЕАТ Smart Вода Асистент.

Спецификација

Избор на клиент