Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Gator Чувари Outboard SkegShield Skeg Guard - Меркур/Маринер - Заштита Против Гребен, Карпа и Рампата Штета - DIY Инсталација, Обичај се Вклопуваат - Дренажа Дупка Спречува Корозија - С?

Gator Чувари Outboard SkegShield Skeg Guard - Меркур/Маринер - Заштита Против Гребен, Карпа и Рампата Штета - DIY Инсталација,

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Меркур/Маринер 40-60 HP, 2/4 Ул Голема Нога 70-80 HP, 2/4 Ул 84-Curr; 90-125 HP, 2 Ул Opti 83-19; 90-125 HP, 4 Ул 83-14; Nissan/Tohatsu 70-140, 2 Ул 93-Curr; Јамаха 60-100 HP, 2 Ул 98-01; Сила 70-90, 2 Ул 98-02; Хонда 75-115, 4 Ул 95-07. НЕ-КАВГА ИНСТАЛАЦИЈА : без заварување и не epoxies е потребно, нашиот inboard/outboard skeg заштитник инсталира во малку, како и 10 минути!Изграден за еден обичај се вклопуваат да се мотор, само се менува и допрете на своето место, вежба вашата дупки и ги заостри заклучување со завртки.СПРЕЧИ GEARCASE ШТЕТА : Нашите ексклузивни завртки се дизајнирани да се стриже во текот големо влијание судир, како break-далеку систем за да се спречи понатамошно оштетување на вашиот скапи gearcase и пропелер.Исто така вклучува и одвод дупка за да се спречи корозија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : со гордост се направени во САД со 18 мерач 316 морски одделение од нерѓосувачки челик, нашите skeg guard обезбедува долготрајна сигурност!Со полиран огледало заврши и додаде засилување на долниот раб, тоа е за два пати толку силна како било ОЕМ skeg.ПРОДАВНИЦА РИЗИК : Во Gator Чувари, ние се стави задоволството на клиентите над сè друго!Ако нашиот брод skeg заштитник не ги исполни вашите очекувања, секоја цел е поддржан од страна на нашата 3-годишна гаранција за оригиналниот набавувачот.

Спецификација

Избор на клиент