Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Кран, ЈСВ Јамка Лифт 5T носивоста Кревање 120mm / 4.7 во Ширина за Електрична Енергија за Машини за Транспорт(2m (6.56 ft))

Кран, ЈСВ Јамка Лифт 5T носивоста Кревање 120mm / 4.7 во Ширина за Електрична Енергија за Машини за Транспорт(2m (6.56

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

ЈСВ МАТЕРИЈАЛ : Доаѓа со голем безбедност фактор и одлична издржливост, го носат отпорни ЈСВ материјал има долг животен век.ЕДНО ПАРЧЕ ТКАЕЊЕ : Тесни крои гаранции силна структура со висока јачина за да се обезбеди стабилна кревање перформанси. 5 T носивоста : Задебелена и се проширува кревање webbing има 5 тон носивоста лесно да се воочи големината и тешки предмети.ДОЛГО ДОЛЖИНА : Долги должина ќе додадете повеќе удобноста на вашиот кревање, и рамниот дизајн, исто така ја поедноставува одредување и носење.ФЛЕКСИБИЛНО КОРИСТЕЊЕ : Може да се широко се применува на бродот, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.Функција : 1. ЕДНО ПАРЧЕ ТКАЕЊЕ : Тесни крои гаранции силна структура со висока јачина за да се обезбеди стабилна кревање перформанси.2. 5 T носивоста : Задебелена и се проширува кревање webbing има 5 тон носивоста лесно да се воочи големината и тешки предмети.3. ЈСВ МАТЕРИЈАЛ : Доаѓа со голем безбедност фактор и одлична издржливост, го носат отпорни ЈСВ материјал има долг животен век.4. ФЛЕКСИБИЛНО КОРИСТЕЊЕ : Може да се широко се применува на бродот, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништво, итн.5. ДОЛГО ДОЛЖИНА : Долги должина ќе додадете повеќе удобноста на вашиот кревање, и рамниот дизајн, исто така ја поедноставува одредување и носење.Спецификација : Предмет Тип : Кревање Sling Product Материјал : PESProduct Ширина : 120mm (4.7 во)Производ Боја : Red Bearing Капацитет : 5 TSafety Фактор : 4 : 1 Use Сценарија : Широко се користи во брод, машини, пристаниште, транспорт, електрична енергија, инженерство, градежништвото и другите индустрии.Пакет Листа : 1 x Кревање Sling1 x Прирачник за Корисникот.

Спецификација

Item Type:
Lifting Sling
Product Material:
PES
Product Width:
120mm (4.7in)
Product Colour:
Red
Bearing Capacity:
5T
Safety Factor:
4
Use Scenarios:
Widely used in ship, machinery, port, transportation, electric power, engineering, construction and other industries. 
Package List:
1 x Lifting Sling :
1 x User Manual :

Избор на клиент