Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Labcon 1141P22PK, 8024-690-010-9 ПРЕПОРАКИ на Автоматизација Pipet Совет за Beckman FX и NX AP96 работна Станица, во 96 Багажник, 90µL, Пакување од 960

Labcon 1141P22PK, 8024-690-010-9 ПРЕПОРАКИ на Автоматизација Pipet Совет за Beckman FX и NX AP96 работна Станица, во 96

DEN 3350.16
 

Достапно за нарачка
Залиха

Одговара на 90 ул Beckman P50 XL AP96 Pipettors.АТП, RNase/DNase и Endotoxin Бесплатно (не-pyrogenic).Полипропилен USP Класа VI смола.Autoclavable.Магента боја.Labcon автоматизација pipet совети ПРЕПОРАКИ за Beckman FX, NX и други брендови се дизајнирани и тестирани за да се вклопи во вашиот работна станица.Направен од чиста претходно тестирани медицински одделение смола за да се обезбеди интегритетот на вашата работа.Секој многу е тестиран и сертифициран ослободени од ATP, RNase/DNase (Nuclease), и Endotoxins (не-pyrogenic).Смоли се претходно тестирани со USP тест метод за да се осигура дека тие се ослободени од Oleamide и Phalates.За разлика од совети се продаваат како "пре-стерилни" овие совети се користи валидирани медицински одделение стерилизација процес.Така можете да ги користите овие совети во дијагностика, регулирани тестирање, и медицински скрининг процедури.

Спецификација

Избор на клиент