Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Aexit DC 5V Засилувач Инсталација Прст Чукање на срцето Сензор Осигурувачи Детектор Модул

Aexit DC 5V Засилувач Инсталација Прст Чукање на срцето Сензор Осигурувачи Детектор Модул

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Електрични Parts.Net Тежина : 2g.Пакет Содржина : 1 x Чукање на срцето Сензор Детектор Модул.Бренд : .Главната Боја : Црна.Овој проект користи светла инфрацрвен (IR) ДОВЕДЕ и phototransistor да се открие пулсот на прст, црвениот LED трепка со секој пулс.Пулсот се следи работи како што следува : ЛЕР е светлината страна на прст, и phototransistor на другата страна на прст, phototransistor се користи за да се добијат f-лукс емитирана, кога крвниот притисок, пулсот со прст кога отпорот на phototransistor ќе бидат мали промени.Chosing многу висока отпорност на отпорниците R1, бидејќи повеќето од светлина преку прст, се апсорбира,што е пожелно phototransistor чувствителни доволно.Отпор може да бидат избрани од страна на експериментот за да ги добиете најдобрите резултати.Најважно е да се задржи shield скитници светлина во phototransistor.За дома осветлување што е особено важно, бидејќи светлата дома најмногу 50 HZ или 60 HZ се променат, па слабо чукање на срцето ќе додадете значителна бучава.

Спецификација

Избор на клиент