Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Hahnemuhle Заштитна Спреј за Ликовна Уметност, Дигитални Отпечатоци, Пакет на Две 14 оз. Лименки

Hahnemuhle Заштитна Спреј за Ликовна Уметност, Дигитални Отпечатоци, Пакет на Две 14 оз. Лименки

DEN 2061.60
 

Достапно за нарачка
Залиха

Компатибилност : Дигитални Ликовна Уметност Отпечатоци.Јачина на звук : 14.0 мл / 396.89 g.Hahnemuhle Заштитна Спреј ги штити дигитални Ликовна Уметност отпечатоци од надворешни влијанија.На аеросол спреј лежи како казна за филм на хартија, без промена на хартија структура.Тоа поправки бои на пигмент и боја мастило и спречува евентуалните боја исчезнува, исто така, интензитетот и висок сјај на бои остане трајно.Слој зголемува отпорност на триење на Ликовната Уметност трудови, така што ризикот од отпечаток траги и гребнатини да се намали.Заштитна Спреј прави запечатување на површината водоотпорен.Подобрена формулација е брзо сушење и практично odourless.На yellowing на печатење поради спреј не е можно.Карактеристики Не yellowing Лесно да се применат Практично odourless Постојан престој на интензитетот и висок сјај Брзо сушење Штити и заптивки за печатење произведени во Германија.

Спецификација

Избор на клиент