Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
КО-Z 1800 lb Автоматско Местење на Портата Настроената со Безжична Портата Тастатурата, Електрични Возен Патеката Слајд Портата Мотор, Заврши Портата Оператор на Хард

КО-Z 1800 lb Автоматско Местење на Портата Настроената со Безжична Портата Тастатурата, Електрични Возен Патеката Слајд

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

1800 lb Капацитет - непречено-вози 200 W AC моторни моќно propels гејтс со максимална должина од 43 метри или максимална тежина на 1,800 lb додека за производство под 56 d B бучава.Авто-Затворете Функција - За ваша погодност, овој слајд портата настроената може да се постави за да се затвори автоматски во 12, 24, или 36 секунди после тоа се отвора.За безбедност, 2 интелигентни инфрацрвени сензори ќе престане да и се јават на врата ако тоа средби на опструкција кога се затворањето или отворањето. 100-FT Спектар Remodes - Вклучува 2 далечински контроли со 100-метарски операција спектар.Секој далечински има 4 копчиња : Отворање/Затворање/Стоп се Отвори/Стоп се Затвори.Можете да додадете до 23 повеќе remotes за контрола на овој систем.Нерѓосувачки Челик Издржливост - Внимателно конструирани со алуминиумска основа, трајни бакар запчаници, и не 'рѓосувачки челик за' рѓа-отпор.RF Подрипнувајќи Код Технологија обезбедува вашиот далечински код од потенцијалните натрапниците. 1 Година Гаранција - Ние сме решени од една година 100% враќање инфраред сензор ќе stopand се јават на врата ако тоа средби на опструкција whenclosing или отворање; авто-затворање опција го прави можете да setthe портата за да го затворите 12, 24, или 36 секунди после тоа се отвора.Ако youhave било каков проблем на инсталацијата, може да се однесува на theinstruction или пак да ја нашата служба за корисници за помош.Thisproduct обезбедува не само на погодност, но, исто така, thesafety, сигурност и гаранција за квалитет.

Спецификација

Избор на клиент