Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Muchkey Супер Светло светилки drl Дење Работи Светлина за Хонда Граѓански Година (Само за година) Високи Перформанси Предниот Браник Магла Светилка Собранието Автомоби

Muchkey Супер Светло светилки drl Дење Работи Светлина за Хонда Граѓански Година (Само за година) Високи Перформанси

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

② Користење на дневната работи светла има навистина одигра позитивна и ефективна улога во подобрувањето на безбедноста на патиштата и намалување на сообраќајните незгоди.Со цел да се прилагодат на различни временски услови и од условите на патот, светилки drl има добра shockproof, dustproof, и анти-корозија перформанси, и работна температура е -40℃-60℃.Зошто се инсталира дење работи светлата? ① Декорирате вашиот автомобил да се направи вашиот автомобил повеќе истакнати.Соодветни модели : Хонда Граѓански 2016 Година (Само за 2016 година) Инсталација локација : предниот дел од автомобил тело. висок одговара Според оригиналните автомобил дизајн, 1 : 1 мувла отворање на е подобро да одговара на оригиналот автомобил.Причини за да ја изберете дење работи светилка : 1.Ве молиме проверете со вашиот автомобил модел пред ставање ред.Име на производ : Автомобил Дење Работи Светилка.Бидејќи ние користете напредно постојан струја технологија, светилка ќе реагираат брзо и да се обезбеди очигледно предупредување ефекти без да предизвика било каква светлина загадувањето.Подобрување на возење признавање и додадете гаранција за безбедно возење. shakeproof и експлозија-доказ Висока прецизност калапи се формираат на едно време, безбедно и shakeproof, и безбедно материјали. висока осветленост Тоа им овозможува на вашето возило да се види во многу подалеку растојанија.Работен Напон : DC12 V.По дење работи светилки се инсталирани во возила како што се автомобили, камиони и автобуси, нивната видливост е значително подобрена, а со тоа зголемување на безбедноста на возењето.Внимание : отстранувате пред инсталацијата. Нема светлина загадувањето не Користат загадување, никаква бучава, никакви електронски пречки.Три изборни начини : еден-боја, dudal боја, три-боја, ве молиме изберете во зависност од вашите потреби.

Спецификација

Избор на клиент