Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
1902 година MX 1902 година Zs FZ МЕКСИКО Големи Акила Сонцето Антички Mexica 1 Peso Добра Uncertified

1902 година MX 1902 година Zs FZ МЕКСИКО Големи Акила Сонцето Антички Mexica 1 Peso Добра Uncertified

DEN 12451.20
 

Достапно за нарачка
Залиха

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета на југ и запад од страна на Тихиот Океан; на југоисток од Гватемала, Белизе, и Карибите Море; и на исток со Заливот на Мексико.Покривање на скоро два милиони квадратни километри (повеќе од 760,000 sq mi), Мексико е петти по големина земја во Америка, со вкупна површина и 13 најголемата независна нација во светот.Со проценета популација од повеќе од 113 милиони, тоа е единаесеттиот најнаселен и најнаселен шпански јазик во земјата и во светот и вториот најнаселен земја во латинска Америка.Мексико е една федерација се состои од триесет-еден држави и Федералниот Округ, нејзиниот главен град и најголем град.Во пред-Колумбо Мексико многу култури најзаслужен во напредни цивилизации, како што се Olmec, на Toltec, на Teotihuacan, the Zapotec, Маите и Ацтеките пред првиот контакт со Европејците.Во 1521, шпанската Империја освоил и колонизираните на територија од својата база во Мексико-Tenochtitlan, кој бил администриран како Viceroyalty на Нова Шпанија.Оваа територија би крајот да стане Мексико следниве признавање на колонијата независност во 1821. Пост-независност период се карактеризира со економска нестабилност, Мексиканската-Американската Војна, што доведе до територијална отстапување на сад, Колачи Војна, за надворешни работи франко-Ми.

Спецификација

Избор на клиент