Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Aexit AC 250V Индустриски Прекинувачи 5A DC 115V 0.4 А Actuator Еден Ограничување Прекинувачи Граница Вклучите

Aexit AC 250V Индустриски Прекинувачи 5A DC 115V 0.4 А Actuator Еден Ограничување Прекинувачи Граница Вклучите

DEN 1514.40
 

Достапно за нарачка
Залиха

Име На Производ : Граница Вклучите;Модел Бр. : МИ-9101;Actuator Акција : Еден.Actuator Тип : Colil Еластичен;Контакт Конфигурација : 2 NC + 2 НЕМА;Напон Оценка : AC 5 A 250 V, DC 115 V 0.4 A. Spingy Големина : 0.6 x 9cm / 0.24" x 3.5" (D*L);Одредување на Навој Дијаметар : 0.4 cm / 0.16";Вкупната Големина(Без Spring0 : 9 x 2.7 x 2.5 см / 3,5" x 1.1" x 1"(L*W*H).Материјал : Смола, Пластика, Метал;Боја : Сива, Black.Net Тежина : 67g;Пакет Содржина : 1 x Граница Вклучите.Ве молиме обрнете внимание на Напон Оценка и за да проверите со напон од вашето место за да бидете сигурни дека на Граница Вклучите успешно работи.совршена контрола на електрични прекинувачи во Механички и други индустрии.Еластична пролет може да се ресетираат кога ќе им помогнам на тоа, затворен дизајн заштита на терминал добро.

Спецификација

Избор на клиент