Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
СП Бел-Уметност Cryo Кула Систем за Складирање; 8 Нивоа, Пластика, 6 x 6 x 23¼ во. (F18853-0008)

СП Бел-Уметност Cryo Кула Систем за Складирање; 8 Нивоа, Пластика, 6 x 6 x 23¼ во. (F18853-0008)

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Достапни во 8 ниво на конфигурации.Да зачувате простор, имајте погодност со вертикална редење кули.Овие поликарбонат складирање кули се идеални за benchtop или инкубаторот, употребата, транспортот, замрзнувач и општа намена складирање.Пареа autoclavable на 121 степен C (250 степен F).Стапало димензии : 6" x 6" и полица димензии : 5-1/2" x 5-1/2"; поликарбонат решетката е совршен за организирање на Cryo-Безбедно шишенцето чување на кутии на клупата врвот или во инкубатор.Големина : 8 Нивоа, Големина : 8 Нивоа Складирање кули се идеални за benchtop или инкубаторот, употребата, транспортот, замрзнувач и општа намена складирање.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Спецификација

Избор на клиент