Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
5pcs Вртливата Кука, Двојно Заврши Анти‑Јазол Вртливата Кука Нерѓосувачки Челик Ротирачки Snap Синџир за Врската Помеѓу Челик Жица Јажиња и Синџири

5pcs Вртливата Кука, Двојно Заврши Анти‑Јазол Вртливата Кука Нерѓосувачки Челик Ротирачки Snap Синџир за Врската Помеѓу

DEN 1852.80
 

Достапно за нарачка
Залиха

Високо-квалитетни материјали : ротирачкото кука е направен од високо-квалитет на 304 нерѓосувачки челик, која има висока цврстина, отпорност на абење и трајност, и не е лесно да се деформира по долгорочна употреба.Фина обработка : површината на двојно чело анти-сметководствена кука е оксидира и полиран, која е отпорна на висока температура и абразија, и може да се користи во влажни средини.Двоен-заврши анти‑јазол кука : двоен-на чело анти-carryover кука е двоен-заврши, компактен и мала, со безбедни оптоварување од 100 кг и силна practicability.Лесен за користење : комплет содржи 5 ротирачки куки, едноставна структура, рачна работа, лесен за инсталација и демонтажа, и може да се променат во секое време.Поле на примена : Тешки-должност на 304 нерѓосувачки челик вртливата прстен двојно-заврши вртливата кука се користи за врската помеѓу челични јажиња и синџирот, итн., за да се спречи knotting по ротација.Спецификација : Предмет Тип : Ротирачки Snap Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик Модел : M5 Безбедно Оптоварување : 100kg Количина : 5pcs Должина : 60.0 mm / 2.4 во Употреба Сценарио : се Користи за врската помеѓу челик жица јажиња и синџири за да се спречи knotting по ротација.Пакет Листата : 5 x Ротирачки Snap Забелешка : 1. Редовно проверувајте ја ротирачкото прстен според користењето, најдолго не смее да надмине 1 месец. 2. Ако ротирачки прстен е резултат да биде нефлексибилен за време на употреба, да престане да го користи. 3. Ако пластична деформација на ротирачки прстен е пронајден, престанете да го користите веднаш. 4. Преоптоварување употреба е строго забрането. 5. Тоа е строго забрането да се застане под виси објект за време на дигалки.

Спецификација

Избор на клиент