Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Seachem се Развива Excel Bioavailable Јаглерод - Органски Јаглерод Извор за Водни Растенија 50мл

Seachem се Развива Excel Bioavailable Јаглерод - Органски Јаглерод Извор за Водни Растенија 50мл

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Bioavailable органски јаглерод извор.Се користи како алтернатива на CO2 инјекција или во прилог на тоа.Се воведува photosynthetic напредок.Возраст спектар опис : Сите Фази на Животот.Се развива Excel е извор на bioavailable органски јаглерод.Сите растенија бараат извор на јаглерод.Ова обично се добиени од СО2, но, исто така, може да се изведе од едноставни органски соединенија (како што се photosynthetic посредници).Употребата на било CO2 на горивото или се Развива Excel не мора да го негира употребата на други.Бидејќи процесите на производство на photosynthetic посредници и градење врз нив се случуваат истовремено, може да се изведе значителна корист со употреба на Процветаат Excel или сами или во врска со CO2 .Комбинацијата е особено идеален за ситуации кога продолжува да додадете CO2 може да резултира во опасно ниско p H ниво.Се развива Excel, исто така, има железо намалување на својства кои го промовираат обоени состојба на железо (Fe+2), што е повеќе лесно се користени од страна на растенија од железен железо (Fe+3).

Спецификација

Избор на клиент