Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Електронски Трансформатор, Електронски Трансформатор Напојување Возачот Стабилен Излезен Напон Ултра Тенка Лушпа Случај за Напон Конверзија Електроника

Електронски Трансформатор, Електронски Трансформатор Напојување Возачот Стабилен Излезен Напон Ултра Тенка Лушпа Случај

DEN 1188.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Оптимизиран коло појавување дизајн обезбедува повеќе стабилна и флексибилна пренос.Целосна моќ, големи надоместок, стабилен излезен напон, без бучава.Сигурни и практични, може да го поддржи затемнување /сегментација / далечински управувач.Ултра тенок школка случај, компактни димензии и мала тежина, лесно да се инсталира.Оваа власт електронски трансформатор може да се конвертира 220 V за 12 V, подобрување на моќ квалитет.Оваа власт електронски трансформатор може да се конвертира 220 V за 12 V, подобрување на моќ квалитет.Целосна моќ, големи надоместок, стабилен излезен напон, без бучава.Сигурни и практични, може да го поддржи затемнување /сегментација / далечински управувач.Ултра тенок школка случај, компактни димензии и мала тежина, лесно да се инсталира.Оптимизиран коло појавување дизајн обезбедува повеќе стабилна и флексибилна пренос.

Спецификација

Condition:
100% brand new
Weight:
60-106g/2.1-3.7oz 
Power:
20-60W
Size:
6.5 * 3.5 * 2.1cm / 2.6 * 1.4 * 0.8in
Adaptation range:
low voltage lamp--20W Lamp beads 3pcs can be used, more than 3pcs need to use a higher wattage transformer to be able to withstand.
Selection method of electronic transformer:
1. Choose the same transformer power according to the original lamp; :
2. Choose according to the total power of the total number of lamps. :
Package List:
1 x Electronic Transformer :
1. Input line (red line) IN:
220V-240V; Output line (gray line and white line)OUT
2. This product is dedicated to halogen G4 lamp cups or halogen G4 lamp beads and cannot be used on LED. :

Избор на клиент