Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
30 Light-Duty Индустриски Фан 4650/7250 cfm, Не-Осцилирачки

30 Light-Duty Индустриски Фан 4650/7250 cfm, Не-Осцилирачки

DEN 3719.52
 

Достапно за нарачка
Залиха

Јасно надвор жешки точки во вашиот објект и да го задржи чист воздух се движат со Дејтонскиот RWB5 30 инчен воздух circulator која има Дејтонскиот квалитет на изградба.Овој фан навистина добива работи предизвика поради својата сила, квалитет и корисност.Купите еден денес за нејзината : Motor At 115 volts и неговата трајно да се подели capacitor, на RWB5 работи на 1/5 коњски сили и 60 херц.Тоа, исто така, има две брзина settings и може да се кандидира на CFM на 4650 на ниско и 7250 на високо.Construction The RWB5 доаѓа во едноставен, чист црна powdercoat заврши.Жица чувари кои го обиколуваат фан ножеви се во согласност со БЗР стандарди 1910.212. Тоа исто така се поврзува со стандард, втемелени штекер (NEMA 5-15 P plug конфигурација) со 9', 3 диригент тип на кабелот.Uses The RWB5 може да се користи во големи простории и може да се почувствува до 60' подалеку.Неговата моќна сила може да се користи за циркулацијата на воздух во чисти, суви средини.Тоа, исто така, има ниска звучни нивоа за комерцијални апликации.Прилагодливи Height The RWB5 може да се прилагоди на различни висини, за вашиот ладење погодност.Можете да изберете да ја прилагодите нејзината висина од 61 до 80", што го прави многу високи фан во споредба со други навивачи прилагодени за употреба (office use.".

Спецификација

Избор на клиент