Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Прото-тестенини HTP21705 МРАЗ Проѕирен Светкава Мраз Јасно HTPLA, 1.75 mm 500g

Прото-тестенини HTP21705 МРАЗ Проѕирен Светкава Мраз Јасно HTPLA, 1.75 mm 500g

DEN 1795.20
 

Достапно за нарачка
Залиха

Дизајнирани и произведени во САД со квалитет и услуга на клиентите како врвни приоритети.САД извори пакување и труд.Не загрева кревет е задолжителна, но може да се подобри печатење некои геометрија.Да, постои очигледна визуелна промена што укажува на подобрена изведба!Имавме среќа во лабораторија рерна на 110 C (230 F) за време од еден час или помалку.Ние препорачуваме печатење на овој материјал во 190c-230c.Ова значи делови задржат повеќе вкочанетост и форма на повисоки температури (не warping на вашиот сончев автомобил табла).Светкава мраз е Јасно во боја, со многу малку Жолто, мало iridescence во директна сончева Светлина.Различни дизајни за секој гајтанот се вистински цртежи, шеми, и Кодот од опремата ние производство вашиот филамент на.Лесно печатење PLA со подобро од ABS & милениче перформанси!Прото-тестенини е висока Темп PLA v2.Ова ново формулирање е повисока вршење, повеќе од очигледно топлина лечи, и пониска цена.Ние препорачуваме напуштање на поддржува на вашиот делови, ставајќи ги на не-radiometer површина (како стакло, керамика, или композитни), и допуштајќи им да се излади во рерна за да се минимизира искривувањето.За максимална ефикасност, вашиот отпечатоци треба да биде термички обработено (I.Тие, исто така, имаат поголем од нормално внатрешното јадро подобрување printability на последните неколку слоеви на Материјал, особено на 2.

Спецификација

Избор на клиент