Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
CNC Алатка Носителот, Добра Concentricity Висока Јаглероден Челик Точни Носат Отпорни Лесно Ракување Крајот Мелница Адаптер Носители Стабилна за Мелење Машина

CNC Алатка Носителот, Добра Concentricity Висока Јаглероден Челик Точни Носат Отпорни Лесно Ракување Крајот Мелница Адаптер

DEN 1855.20
 

Достапно за нарачка
Залиха

Според различни делови и машински алати, различни собранието шеми се усвоени за да се подобри приспособливоста и користење на алатка за сопствениците.Стегање точноста на алатката носител е на високо ниво, што може да се обезбеди concentricity и рамнотежа за време на обработката.Лесно да се работи, може да се реализира брз утовар и истовар на алатки, често се користи во CNC мелење машина за обработка.Направени од високо јаглероден челик материјал, има добри ниска температура влијание цврстина и ниска рецка чувствителност.Дршката има изглед, висока завршница, добро чистење перформанси и стабилна точност.Функција : 1. Стегање точноста на алатката носител е на високо ниво, што може да се обезбеди concentricity и рамнотежа за време на обработката.2. Направени од високо јаглероден челик материјал, има добри ниска температура влијание цврстина и ниска рецка чувствителност.3. Дршката има изглед, висока завршница, добро чистење перформанси и стабилна точност.4. Според различни делови и машински алати, различни собранието шеми се усвоени за да се подобри приспособливоста и користење на алатка за сопствениците.5. Лесно да се работи, може да се реализира брз утовар и истовар на алатки, често се користи во CNC мелење машина за обработка.Спецификација : Предмет Тип : CNC Алатка Holder Model : BT40-FMB22-45 Material : Висок јаглерод steel Tool се Справи со Тип : BT40 Taper : 7 : 24 Applicable Машина Алатка : Мелничката machine Maximum Сфати Дијаметар : Прибл. 22mm / 0.9 in Purpose : се Користи за да се поврзете на машина главата Пакет Листа : 1 x CNC Алатка Држачот.

Спецификација

Item Type:
CNC Tool Holder
Model:
BT40-FMB22-45
Material:
High carbon steel
Tool Handle Type:
BT40
Taper:
7
Applicable Machine Tool:
Milling machine
Maximum Grasp Diameter:
Approx. 22mm / 0.9in
Purpose:
Used to connect the cutter head
Package List:
1 x CNC Tool Holder :

Избор на клиент