Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Lexar LSD128CBNA1667 Професионални 1667x 128GB SDXC UHS-II Мемориската Картичка 250MB/s Читање, 90MB/s Напишете Пакет со Додаток за Полнење Читач на картички, Случај, LCD Екран Опфаќа, Леќа Ко?

Lexar LSD128CBNA1667 Професионални 1667x 128GB SDXC UHS-II Мемориската Картичка 250MB/s Читање, 90MB/s Напишете Пакет со

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Lexar Професионални 1667x 128 GB SDXC UHS-II Мемориската Картичка 250 MB/s Читање, 90 MB/s Пишување.Добиете висок-брзина перформанси со UHS-II технологија.Доловува високо-квалитетни слики и продолжи должини на зашеметување 1080 P full-HD, 3 D, и 4 K видео со dslr фото камера, HD видео камера, или 3 D камера.Висока-брзина на пренос на датотека од картичка на компјутер драматично да се забрза тек на работа.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Lexar Професионални 1667x 128 GB SDXC UHS-II Мемориската Картичка 250 MB/s Читање, 90 MB/s Пишува - Читач за Мемориска Картичка, Картичка Паричник, Чистење, Полнење и Повеќе.Lexar Професионални 1667x 128 GB SDXC UHS-II картичка до 250 MB/s читање, 90 MB/s write Whether сте професионален фотограф, videographer, или ентузијаст, Lexar професионални 1667x SDXC UHS-II картички направете го тоа лесно брзо да го фати и пренос на 1080 P full-HD, 3 D, и 4 K видео.Картички потпора UHS-II технологија (UHS брзина Класа 3 (U3)) да ја испорача Високо-Брзина перформанси до 250 MB/s (1667x).ова драматично го забрзува workflow од почеток до крај.За флексибилност, картички, исто така работи со UHS-I уреди UHS-I брзина, и тие се наназад компатибилен со постари камери и читатели, вршење на Класа 10 брзина кога се користи со не-UHS уреди.Картички, исто така, доаѓаат со ограничен живот за поддршка на производот.Производ Details Get висока-брзина перформанси со UHS-II технологија (U3) за читање Брзината на трансфер до 250 MB/s (1667x)Доловува високо-квалитетни слики и продолжи должини на зашеметување 1080 P full-HD, 3 D, и 4 K видео со dslr фото камера, HD видео камера, или 3 D camera Large капацитет options до 256 GB овозможи да уживате снимањето подолго без да се менува cards High-брзина на пренос на датотека од картичка на компјутер драматично да се забрза workflow Backwards компатибилен со UHS-I уреди и поткрепени со ограничен живот за поддршка на производот.

Спецификација

Избор на клиент