Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Old Timer Генерациска САД Серија 5OTG Bruin Традиционалните Lockback Џебен Нож со Нерѓосувачки Челик Сечилото, Коските се Справи, и произведено во САД за Лов, Секојдневен Носат,

Old Timer Генерациска САД Серија 5OTG Bruin Традиционалните Lockback Џебен Нож со Нерѓосувачки Челик Сечилото, Коските

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

ДИМЕНЗИИ : 6.5 инчи (16.5 cm) вкупна должина со нож должина од 2,8 инчи (7.1 cm), и тежина од 2.39 унци.ИЗДРЖЛИВИ : Преклопен нож се направени од сигурен 1095 HC од не ' рѓосувачки челик - Направени во САД.БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ : Една капка точка сечилото е лесно да се контролира точка и поголем стомак за режење и други општи користи.БЕЗБЕДНА : Ергономски sawcut коска се справи со се обликува со никел сребро bolsters и игли даваат нож класичен изглед.УДОБЕН : Нож карактеристики на сигурен lockback механизам и огради за да 3,7 инчи за идеална секојдневно носат големина во вашата рака или џеб.Традицијата на донесување Стар Тајмер нож надолу од една генерација на генерација има докажано Old Timer како сигурен и доверлив бренд признат во целиот свет.Old Timer ножеви како што се нашите традиционални папки, фиксна ножеви и Copperhead Серија се дизајнирани да им служи на вашиот секој ден потреби, но сепак изграден за идните генерации.Стариот Тајмерот е сигурен нож за да имаат кога во backwoods или околу куќата.Со неколку големина и алатка опции на располагање, можете да остатокот лесно да се знае дека Стариот Тајмерот ќе имаат нож може да се потпре на за секоја ситуација.На Bruin – 5 OTG е дел од нашиот нов Генерациска Серија семејство.Оваа традиционална lockback нож карактеристики на 1095 висока јаглероден челик сечилото се справи направена во U. S. A. Поврзан со која челик е нашиот нов костен коска се справи.Нејзините направена природата им овозможува на секој нож за да дојде со своја уникатна изгледаат и се чувствуваат.

Спецификација

Избор на клиент