Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
MiniArt Британски Извидувачки Возила со Посада Dingo 1/35 Пластични Модел Комплет MA35067

MiniArt Британски Извидувачки Возила со Посада Dingo 1/35 Пластични Модел Комплет MA35067

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Во втората половина на 1939 година, првиот оклопни возила се приклучи на Британската Expeditionary Сила во Франција.По војната, тие се продава на трети земји, каде што тие се користи се до 1970-тите.Јас, но во армијата тоа беше наречен Dingo.За време на војната, тие беа исто така се користи од страна на службениците за врски, одделение команданти.За време на тестирањата во Март 1939, на Морис Скаут Автомобил беше призната како најлош случај, и работат на тоа беше запрен.Alvis Скаут Автомобил имаше поголема брзина, но BSA Скаут Автомобил имаше понизок центар на гравитација, која стана важно со нов услов за да инсталирате некоја оклопни покрив.Три компании се применува за конкуренција - Морис Комерцијални Автомобили Ltd.

Спецификација

Избор на клиент