Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
NED 09CT0578 5 x 7/8-5/8 Контура Турбо Сечилото

NED 09CT0578 5 x 7/8-5/8 Контура Турбо Сечилото

DEN 2047.44
 

Достапно за нарачка
Залиха

Камен ножот.Сите природен камен.Континуирано турбо rim.Сегмент висина - .255 инч.Дијамант ножеви содржат индустриски одделение дијамант вградени во сегменти или прирабници на нивните сечење на работ.Како нож се користи, абразивни квалитети на материјалот се сече (како што се бетон) носи по сегмент.Дијамант кристали или се мелени или нека изгубат како метална матрица добива носи далеку, изложување на нови дијаманти за да се продолжи со сечење.Абразивни квалитет на материјалот се сече е голем фактор во изборот на точниот ножот за работа.Потешко, помалку абразивни материјали како што се излечи конкретни бараат ножот со помеки метал се меша за да се обезбеди соодветна ерозија на сегмент носи нови дијамант на површината на оптимална стапка.Мека, абразивни материјали, како што се зелените бетон и асфалт имаат тенденција да носат надолу сегменти побрзо.Затоа, сегменти со потешко, повеќе носат-отпорни, метал се меша во сегментот, обезбеди подолг сечилото животот и целокупната подобри перформанси.Сегменти доаѓаат во различни височини.Вкупниот сегмент висина не е толку важно како дијамант длабочина – дел од сегментот кој содржи дијаманти.Дијамант длабочина во комбинација со дијамант концентрација и квалитетот го одредува севкупната изведба вредност на ножот.

Спецификација

Избор на клиент