Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Дувачкиот Цевки Вклучите, Класа 125, Хексадецимален Черупка, 3/4 NPT Машки x 1/4 NPT Женски

Дувачкиот Цевки Вклучите, Класа 125, Хексадецимален Черупка, 3/4 NPT Машки x 1/4 NPT Женски

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Овие приклучоци содржат олово и не им е дозволено од страна на сојузниот закон да се инсталира за вода за пиење се користи во U. S. A. и територии.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на едниот крај, машки NPT теми на други за поврзување на различни видови на цевки.Изработени од месинг за machinability и поголема отпорност на корозија од челик.NPT тема за компатибилност со опсег на теми.Повеќе поекономична од челик.Оваа класа 125 хексадецимален месинг черупка е цевка фитинг со машки Национален Пајпер Коси (NPT) теми на едниот крај и женски NPT теми на други за поврзување на различни видови на цевки.На черупка има NPT провира за создавање на построги печат од директно нишка и се изработени од месинг, што е повеќе економски, machinable, и нуди поголема отпорност на корозија од челик.Bushings се цевководни фитинзи се користи за да се поврзете цевките на две различни големини.Тие имаат машки теми од надвор и женски теми на внатрешноста.Оваа класа 125 черупка има хексагонална главата за зголемување на потпора и користење со wrench.Class е стандард во врска со толеранцијата, изградба, димензија, и дебелината на ѕидот, но тоа не е директно мерење на максимален работен притисок.Оваа фитинг ги исполнува стандардите на ANSI/ASME B16.15, ASME Б1.20.1, ASTM B584, и АЛУМИНИУМСКИ C83600 за обезбедување на квалитетот.Цевководни фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).

Спецификација

Избор на клиент