Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
AnEssOil 11Pcs 250ml Мала Лабораторија Стакло Етерично Масло Екстракција, Дестилација Апарати Вода Distiller Прочистувач

AnEssOil 11Pcs 250ml Мала Лабораторија Стакло Етерично Масло Екстракција, Дестилација Апарати Вода Distiller Прочистувач

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

(1) Мултифункционален лабораториска опрема за физички и хемиски експерименти, најдобар избор за лабораторија. (2) Добра термичка стабилност.На коефициент на термичка експанзија на стакло е многу мала и може да издржи сериозна температурни промени. (3) Сите колби се направени од 3.3 borosilicate стакло што е страна разнесени и полиран за совршено се вклопуваат, Доаѓа со сè како на сликата. (4) Совршено поставен за органска хемија лаборатории, дестилација, фракционо дестилација, сепарација, прочистување, и синтеза.Може да се користи како експериментална настава опрема, алкохол, етерични масла дестилација. (5) 100% НАПЛАТА ГАРАНЦИЈА - Една Година Со Слободна Замена.Може да бидат сигурни да се купи, Ако не сте целосно задоволни со нашите производи, ние ќе ви даде целосна наплата.Пакетот вклучува : 1 X Крстот менгеме 1 X Колба менгеме 1 X Дестилација колба 1 X Алкохол ламба 3 X Гума затка 1 X Латекс цевка 1 X Кондензаторот 1 X Erlenmeyer колба 1 X Рог цевка Функција : 1.Одделни течна смеса. 2.Есеј на вриење точка на чиста соединенија. 3.Прочистување и дестилација. 4.Враќање на растворувачи,или варен дел од растворувач надвор за да збогатување решение.Совети : (1) да се Стави мала количина на скршени керамика во дестилација колба за да се спречи течноста од врело. (2) На позицијата на термометар меркур топката треба да биде на иста хоризонтална линија како на долниот крај на гранка цевка. (3) течни содржани во дестилација колба не треба да надминува 2/3 од неговиот волумен, ниту помалку од 1/3. (4) На вода за ладење во кондензирање цевка влегува од долната уста, и на горната порта. (5) На греење температурата не смее да го надмине вриење точка на највисоко ниво на вриење точка на супстанции во смесата.

Спецификација

Избор на клиент