Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
51100 Една Насока Axial Топката Удар Имајќи Висока Точност Практични Индустриски Хардвер Додаток Кафез Процес Печат 5pcs

51100 Една Насока Axial Топката Удар Имајќи Висока Точност Практични Индустриски Хардвер Додаток Кафез Процес Печат 5pcs

DEN 263.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

【Здрав и Отпорен на Корозија】Нашиот единствен насока axial топката удар лого се гради на супериорен имајќи челик, кој е здрав и отпорен на корозија. 【Точни Raceway】Нашиот единствен насока axial топката удар имајќи ги зема ултра-точни raceway, имајќи ја подобрува стабилноста, обезбедува непречено функционирање. 【Модел】51100, внатрешен дијаметар е приближно 10мм(0.4)во надворешниот дијаметар е приближно 24mm (во 0.9) и дебелина е приближно 9mm (0.4 во). 【Dustproof Форма】Нашиот единствен насока axial топката удар имајќи го усвои 2 RS фоки и dustproof форма, не е лесно да се оштети, сигурен за користење. 【Користење на Опсег】Нашиот единствен насока axial топката удар имајќи може да се користи за машини за производство, опрема, инсталација и одржување.Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од Типот : Axial топката удар имајќи Боја : Како на сликата прикажани Модел : 51100 Внатрешен Дијаметар : Прибл. 10мм / 0.4 во Надворешниот Дијаметар : Прибл. 24mm / 0.9 во Дебелина : Прибл. 9mm / 0.4 во Кафез Процес : Печат Имајќи Материјал : HP Возен Тип : Топката Raceway Тип : Конвексен песна Фоки и Dustproof Форма : 2 RS Непрекината Колона Број : Една колона Пакет Листата : 5 x Axial Топката Удар Имајќи.

Спецификација

Condition:
100% brand new
Item Type:
Axial ball thrust bearing
Color:
As picture shown
Model:
51100
Inner Diameter:
Approx. 10mm / 0.4in
Outer Diameter:
Approx. 24mm / 0.9in
Thickness:
Approx. 9mm / 0.4in
Cage Process:
Stamping
Bearing Material:
HP
Rolling Type:
Ball
Raceway Type:
Convex track
Seals and Dustproof Form:
2RS 
Rolling Column Number:
Single column
Package List:
5 x Axial Ball Thrust Bearing :

Избор на клиент