Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
KEO 76086 Кобалт Челик Dovetail Машина, Соголени (Светла) Финиш, Weldon месо тело, 60 степени Агол, 1 Машина со Дијаметар, 1/2 месо тело со Дијаметар, 7/16 се Соочуваат со Ширина

KEO 76086 Кобалт Челик Dovetail Машина, Соголени (Светла) Финиш, Weldon месо тело, 60 степени Агол, 1 Машина со Дијаметар,

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Кобалт челик падна секачи.Dovetail секачи се предвидени со 60 степен агли користење на десната рака сечење акција.Кобалт челик падна секачи.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Dovetail секачи се предвидени со 60 степен агли користење на десната рака сечење акција.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Спецификација

Избор на клиент