Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Времето Соголување Вратата Печат Лента, Вратата Нацрт Затка за Врати Дното/Windows, Лепило Силикони Запечатување Налепница за Куќа/Стакло Туш Вратата Празнини (16.4 Ноз?

Времето Соголување Вратата Печат Лента, Вратата Нацрт Затка за Врати Дното/Windows, Лепило Силикони Запечатување Налепница

DEN 167.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

【5 M/16.4 Нозе, 35mm Ширина】Лепило weatherstrip печатот може да се користи во внатрешни/надворешни врати, или прозорец со 0-20mm јаз. 【Висок Квалитет】Направен од висок квалитет на силиконски материјал, вратата печат лента има силна еластичност и е лепило, duralbe, водоотпорен. 【Повеќенаменски】Задржи ладно правец надвор и да се направи енергија употреба на поефикасни во зима!Pecfect за водоотпорна, windproof, soundproof 2) Moth Proof : да се Чува инсекти и mosquitos од неизразен во куќа/гардероба/шкафот од врата или прозорец на недостатоците;3) Dustproof : послужи како dustcovers за гардероба и шкафот и да ги задржиме чиста.Изработени од еколошки силикони, тоа е водоотпорен, лепило, флексибилни, издржливи. 1. Мерење на јазот;2. Чистење на површината каде што ќе намера да се инсталира на лента, чувајте го во сува, чиста и мазна;3. Одлучува за должината на лента врз основа на прозорецот страна и се сече на вашата потреба;4. Teer исклучување на едниот крај на касетата;5. Стап лента на прозорецот јаз и притиснете го цврсто како ќе се држи тоа;6. Teer исклучите лента постепено како ќе се држи тоа;7. Заработите двоен провери и притиснете на лента цврсто.По 24 часа, на снимката може да се формира цврста врска.Најдобар инсталација услови може да биде помеѓу 10℃ ~ 35℃ (50℉~95℉).Кога е премногу студено, лента, ќе стане премногу ригидно да се држиме па ве молиме удар на лента и топло тоа со коса посува пред да се направи на инсталацијата во зима.

Спецификација

Избор на клиент