Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
MEOLY CY-25B 1 Најлон Топката Трансфер Имајќи Единица Маса Подвижни Roller Ball за Пренос, Мебел, инвалидска Количка (4pcs/Pack)

MEOLY CY-25B 1 Најлон Топката Трансфер Имајќи Единица Маса Подвижни Roller Ball за Пренос, Мебел, инвалидска Количка (4pcs/Pack)

DEN 1920.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Сепак, casters признае трага, што значи дека тркалата мораше да се усогласат пред насочен промена може да се постигне.Топката пренос на единици, исто така може да се користи не-превртена топката надолу позиција како еден вид на рициново, но оваа употреба е ограничена од страна на товарот ограничувања и видот на подот.Тие се идентични во принцип, да се топката компјутер глувчето наопаку, или trackball, освен постои низа на нив од страна на по-страна.Опис : 1)Топката Трансфер Единица се omni-насочен товарот на сферични топки поставена во внатрешноста на ограничувањето на тела.4)Производителите се соочи со овој проблем со топката пренос на единици инкорпорирање на ре-циркулација на топката принципи, сепак, превртена позиција се уште е најчеста примена и најмалку проблематичен.87", две дупка растојание : 2.Е широко се користат во електроенергетскиот систем, хранење систем за обработка на системот, машини за обработка и пакување, машини помошната опрема.5; (член должина)/3.Ви препорачуваме да се користат 3-4pcs по собата, најлон топката надолу имајќи е 33lbs/set, најлон топката нагоре имајќи е 44lbs/set.Дијаметарот на ротира топка : 1", дијаметарот на основата : 2.Топката поддршка првенство, се користат Високо квалитетни Јаглероден Челик, да Префрлувате топката се користи високо квалитетни Најлон.Оваа дозволи рачен трансфер до и од машини и помеѓу различни делови на друг транспортни систем.2)Обично дизајнот вклучува една голема топка поддржани од страна на помали топката лежишта.5 Како да уредување и инсталирање на топката пренос на единици?Постојат различни уредување начини за да ги собере за различни движат барања,различни модели на BTU fo choosing Package вклучуваат : 4pcs x 1" Најлон Топката Трансфер.Како да се избере топката трансфер единица?Максимална Вчитување Капацитет = (тежина на член)/3 или 9 Maximum Проред = (член ширина)/3.

Спецификација

Избор на клиент