Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Milageto Научат да се Каже Време Часовник за Наставно - Дипломирал на Часовникот и

Milageto Научат да се Каже Време Часовник за Наставно - Дипломирал на Часовникот и

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Преку пат на учење игри, децата може да се препознае концептот на броеви од 1 до 12, и разбирање на концептот на време.Наставата часовник - со поместување часовници раце, нагледни средства за бебе градинка резерви.Шарени dial плоча & подвижен часовник раце, за боја на & форми и почетокот математика број учење.Голема едукативни играчки како наставно средство во дом на школување, или раниот детски развој.Montessori Материјал - Пластика наставата часовникот за бебе рано време образовниот.Опис : - Montessori Материјал - Пластика наставата часовникот за бебе рано време образовниот. - Шарени dial плоча & подвижен часовник раце, за боја на & форми и почетокот математика број учење. - Наставно часовник - со поместување часовници раце, нагледни средства за бебе градинка резерви. - Преку пат на учење игри, децата може да се препознае концептот на броеви од 1 до 12, и разбирање на концептот на време - Голема едукативни играчки како наставно средство во дом на школување, или раниот детски развој. - Материјал: Пластична Кутија Големина(Dxšxv)околу 14 x 1.5 x 13.5 cm/ 5.51 x 0.59 x 5.31 инчен - Боја:Случаен Color Package Вклучува : 1 Сет на Наставата Часовник Toy Note : Поради рачни мерења на локации, може да се 1-2mm грешка во големина.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Спецификација

Избор на клиент