Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
ASUS STRIX GeForce GTX 980 Overclocked 4 GB DDR5 256-битна DisplayPort 2.0 HDMI DVI-I Графичка Картичка

ASUS STRIX GeForce GTX 980 Overclocked 4 GB DDR5 256-битна DisplayPort 2.0 HDMI DVI-I Графичка Картичка

DEN 10557.84
 

Достапно за нарачка
Залиха

Чипсет : NVIDIA Ge Force GTX 980. База На Часовникот : 1178 MHz.Видео Меморија : 4 GB GDDR5. Меморија Интерфејс : 256-битна. 1279 MHz Зголеми часовникот за подобри перформанси и извонредни игри искуство.Директни CU II со 0d B фан технологијата ви овозможува да уживате во светлина игри во потполна тишина, и хардкор игри 30% ладилникот со 3 X-потивок перформанси!.DIGI+ VRM со 10-фаза Супер Легура Моќ испорачува прецизен дигитален моќ за супериорна ефикасност, сигурност и перформанси.Графичкиот процесор Tweak ви помага да ги менувате часовник брзини, напони, фан перформанси и повеќе, на сите преку интуитивен интерфејс.Графичкиот процесор Tweak Стриминг споделување на екранот акција во реално време - па други може да се види во живо како игри се играат.ASUS Strix Ge Force GTX 980 со фабрика-overclocked јадро обезбедува кул и нечујно игри искуства.

Спецификација

Избор на клиент