Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
YUEHOME Туш Основи & Тави Расклопна Туш Прагот Вода Бариера за Бања Кујнски Мијалник

YUEHOME Туш Основи & Тави Расклопна Туш Прагот Вода Бариера за Бања Кујнски Мијалник

DEN 1111.20
 

Достапно за нарачка
Залиха

Уште уморни од водата во бањата и кујната?Инсталирање на оваа вода задржување на лента, водата нема проток.На долг, флексибилен дизајн создава сите видови на форма.Туш бариера и задржување систем држи вода во внатрешноста на прагот.Одлично за curbless тушеви и други области каде водата треба да биде содржана.Овој производ доаѓа заедно со самолепливи, лесно да го инсталирате, производот е микро-магнетни, а во прилог на стакло лепак ќе ви даде, тоа е блиску до земјата и не течење на вода. 1. Уште уморни од водата во бањата и кујната?Инсталирање на оваа вода задржување на лента, водата нема проток.2. На долг, флексибилен дизајн создава сите видови на форма.3. Туш бариера и задржување систем држи вода во внатрешноста на прагот.4. Одлично за curbless тушеви и други области каде водата треба да биде содржана.5. Овој производ доаѓа заедно со самолепливи, лесно да го инсталирате, производот е микро-магнетни, а во прилог на стакло лепак ќе ви даде, тоа е блиску до земјата и не течење на вода.Како да го користите : 1. Бришејќи надвор од вода и прав на земјата.2. Утврдување на положбата на вода задржување на лента и марк тоа со пенкало на теренот.3. Отстрани лепило и да ја инсталирате на вода бариера во означената позиција.4. Печат на гумена лента во позиција каде што двата краја на вода задржување лента се во контакт со ѕидот.5. Се применуваат лепак на двете страни на вода затка и се важат еднакво.Напомена : 1. Вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлосен ефект.Ве молиме овозможи ситни отстапување се должи на рачно мерење.

Спецификација

Type:
water barrier
Material:
Silicone (odorless), self-adhesive
Size:
width 16* height 30 mm, Length
Uses:
decorative strips, soundproof seals, anti-collision strips, dustproof, water blocking
1 x water barrier :
1 x glass glue :

Избор на клиент