Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 70A - 3/8 Дебела x 18 Широк x 18 Долго

Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 70A - 3/8 Дебела x 18 Широк x 18 Долго

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Облик : Лист; Материјал : Buna-N; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/8"; Width : 18"; Должина : 18".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.8; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 710. Оваа формулација е посилни и потрајни од стандардните Buna-N за повеќе бара апликации.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.

Спецификација

Избор на клиент