Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
YG-1 G0 Серија Vanadium Легура ХСС Спирала Flute Допрете, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни Крајот, Изменета на Дното Chamfer, 5/8-11 Тема Големина, H3 Толеранција

YG-1 G0 Серија Vanadium Легура ХСС Спирала Flute Допрете, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни Крајот,

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 1.09375-инчи тема должина.YG-1 G0 серија vanadium легура ХСС спирала flute допрете за мулти-цел.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 1.09375-инчи тема должина.Апликации : Добар за челични одливки и forgings/топлина-лечи легура челици, слободни обработка нерѓосувачки челик, топлина и на корозија-отпорни на нерѓосувачки челик/вентил не ' рѓосувачки челик, алуминиум легура одлеаноци, нодуларна леано железо/разладени леано железо/meehanite железо/нодуларен железо.Одличен за ниска употреба на јаглерод/free обработка јаглероден челик, средни до високи јаглероден челик.

Спецификација

Избор на клиент