Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Орион Чудовиште Планината & 25x100 Бинокуларна Комплет

Орион Чудовиште Планината & 25x100 Бинокуларна Комплет

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

- (Планината препорачува за удобно гледање) и планината целосно собрани тежи 45.Оваа елоксирани алуминиумски spacer блок (#7590) е наменета да се користи кога приложување на #9326 Орион Giant View 25x100 бинокуларна врз #5752 Орион Чудовиште Parallelogram планината.Долго 18mm око олеснување дури и ви овозможува eyeglass wearers види неограничен поле на гледање.На бинокуларна тежи 10.Еден лизгачки 1/4"-20 навој монтажа пост е заробеник на прачка, погодно за спојување на бинокуларна на tripod, која е препорачливо поради неговата големина и висока зголемување.Бидејќи монтажа пост може да се лизна напред и назад, тоа е лесно да се постигне оптимална рамнотежа на бинокуларна откако се монтирани.Оваа прекрасна функција е lifesaver кога stargazing со семејството и пријателите на различна висина, така што секое лице може да уживаат во погледот на истиот објект.Вклучува елоксирани L-заградата за бинокуларна прилог, удобна рачка за лесно slewing, и целосно да се собраа tripod.Долго 18mm око олеснување овозможува eyeglass wearers види неограничен поле на гледање, без отстранување на нивните корективни леќи.Изборен пјер екстензија се продава одделно за дополнителни висина.Нашиот најголем и најпаметните астрономија бинокуларна (#9326), кој 100mm цел леќи и силна 25x зголемување.Целосно мулти-обложени оптика, висок квалитет BAK-4 призми и внатрешни збунувачки обезбеди остри слики и пријатен контраст со максимална светлина на автопат.На Орион Giant View 25x100 Астрономија Бинокуларна (#9326) карактеристики врвен квалитет BAK-4 призми и прецизни внатрешни збунувачки обезбеди остри слики и пријатен контраст.

Спецификација

Избор на клиент