Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Linsoul KZ ZAX 1DD+7BA Хибрид Возачот HiFi во Уво Слушалки со Син Легура Школка, Монтажни 2 Pin 0.75 мм OFC Кабел(Без Микрофон, Црна)

Linsoul KZ ZAX 1DD+7BA Хибрид Возачот HiFi во Уво Слушалки со Син Легура Школка, Монтажни 2 Pin 0.75 мм OFC Кабел(Без Микрофон,

DEN 599.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

Балансирана armatures комбинација има широка звук поле и силна анализа, која може да се широко се прилагодени на различни музички стилови, како што се симфонија, камерниот string музика и популарна музика и така натаму.Уживајте во Hi Fi музика, како и не недостасува било телефонски повик.Разумна комбинација на динамична единица и избалансиран armatures единици може да даде целосна претстава за нивните предности.Со таписерии и прецизен корекција, оваа специјална конфигурација на возачи се доделуваат за совршено да се покаже различни фреквенции.KZ ZAX донесува еден двоен магнетно коло композитни динамичен возачот и седум различни видови на урамнотежен armatures.Направен во кој се одвојува осигурува иднината upgradeability.Динамична единица е повеќе опуштени и природни во ниска фреквенција еластичност, која во голема мера може да го подобри жалба на музика.KZ ZAX е навистина еден производ кој над ограничувањето на акустична конфигурација.Анализата, минливи и финост на урамнотежен armatures единици се подобри од оние на динамична единица.Со таписерии и прецизен корекција, оваа специјална конфигурација на возачи се доделуваат за совршено да се покаже различни фреквенции.Предноста на БА( балансирана armatures) единици се наоѓа во ослободувањето на средна и висока фреквенција делови.Тоа во голема мера се намали на нарушување и звукот е кристално јасна.За KZ ZAX, ние, исто така, усвојува мешавина материјал за школка и faceplate.Изберете верзија ако треба.Кориснички динамичен возачот има ултра-конвенционалните силни магнетни движечка сила и тоа е опремен со 10мм големи димензии PEK пролет дијафрагмата.Надградена со висока чистота кабелот е основа на висок квалитет на звук.На силен и моќен бас, вокалот детали и широк звук поле се интегрирани и transited seamlessly.На Electroplating хром технологија го прави тоа блесне како бисер.

Спецификација

Избор на клиент