Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Southwire 63949221 25' 8/3 со земјата Romex бренд SIMpull станбени затворен електрична жица тип NM-Б, Црна

Southwire 63949221 25' 8/3 со земјата Romex бренд SIMpull станбени затворен електрична жица тип NM-Б, Црна

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

Обложен со патентиран SIMpull Кабел Јакна за полесно влечење, одземање, и инсталација.Главно се користи во станбени ожичување како гранка кола за места, прекинувачи и други товари.УЛ Наведени тип NM-Б. 8 колосек, 3 проводници со земјата, 25' по серпентина.Произведени во Америка.За општи жици на домови, продавници и продавници.Southwire Romex Бренд SIMpull NM-Б (неметални sheathed) кабел може да се користи и за двата изложени и сокриени работа во нормално суви локации на температури нема да ја надмине 90°C (со ampacity ограничена дека за 60°C проводници) како што е наведено во 2011 Национален Електрични Код.NM-Б кабелот е главно се користи во станбени ожичување како гранка кола за места, прекинувачи и други товари.NM-Б кабел може да се кандидира во воздухот voids на ѕиданите блок или плочки на ѕидовите каде што се ѕидови не се мокри или влажни локации.Напон оценка за NM-Б кабелот е 600 volts.

Спецификација

Избор на клиент