Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
G5® Cellutec® Масажа Систем

G5® Cellutec® Масажа Систем

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

G5® Cellutec® Масажа System The G5 Cellutec произведува неинвазивна терапија третман за кожа, главата, ткиво, мускулите, лимфните јазли и циркулаторниот систем.Широк спектар на applicators и комплетна понуда на Cellutec G5 Лосион за Масажа, Loofa Чистење, и Контура Гел, се комбинираат со Cellutec единица за да се обезбеди естетски услуги како што се намалување на целулитот, ексфолиране, лимфна дренажа, телото contouring, тонирање на кожата и мускулна релаксација.Доаѓа во комплет со рициново стојат, додаток послужавник, и Спа Третман апликатори пакет.Континуирано-променлива брзина : 20-60 CPS.Единица Предности : Подвижност : Пол, Табела Врвот и на Ѕид Mountable Преносливост : Во калап се справи и мазна casters лесно да се движат од соба в соба CPS Индикатор на Control Panel Моќ на Индикатор Светилка Мотор - 1/17 коњски сили Излезна Брзина - 20-60 циклуси во секунда Извор на Енергија - 110v или 220v (други напони достапни на барање) за Контрола на Брзината - Цврста Состојба Електронски Струја на Истекување - под 75 Micro Amps Кабелот за Напојување - 10' болница одделение Вози Кабел - 5' Домување Материјал - ABS Cycolac Confi gurations - Рициново-стои монтирани, табела-топ монтирани, или ѕид-монтирани (harware се продаваат одделно) Единица Димензии - 7 1/2 "H x 13" W x 14 "Д Собрани Димензии - 44" H x 21 "W x 21" Д Единица Тежина - 15.75 Lbs.Собрани Единица Тежина - 25 Кг.Превозот Димензии - 22 "x 21" x 17 3/8 " Испорака Тежина - 34 Lbs. (варира врз основа на апликатори пакет) Апликатори Пакети - SPA-PKG препорачува Тајмер - Не Апликатори за Складирање - Да - лента Производ слика може да не е точно одговара на производот се нуди за продажба.Ве молиме погледнете го опис на производот.

Спецификација

Избор на клиент