Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Primo Carnera - Фотографија Потпишана

Primo Carnera - Фотографија Потпишана

DEN 2133.60
 

Достапно за нарачка
Залиха

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.PRIMO CARNERA Рано потпишан црна и бела слика (3½x5½) на "Ambling Alp" Фотографија Потпишана : "Primo Carnera" на verso.Б/w, 3½x5½.Primo Carnera (1906-1967) беше Светски Шампион во тешка категорија од 1933-1934. Тој освои титулата со онесвестува Џек Sharkey во шестиот круг во Медисон Сквер Гарден на јуни 29, 1933 година. Тој ја загуби титулата на 14 јуни 1934 година во Медисон Сквер Гарден кога тој беше исфрлен од страна на Макс Baer во 11 круг.Малку soiled, не влијаат на потпис.Инаку, во ред состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 152747.

Спецификација

Избор на клиент