Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Speedo машки Костим за капење Jammer Powerflex Еко Солидна Возрасни

Speedo машки Костим за капење Jammer Powerflex Еко Солидна Возрасни

DEN 719.76
 

Достапно за нарачка
Залиха

78% Најлон, 22% Spandex.Увезени.Drawstring затворање.Рака Мие Само.Изградена од LYCRA XTRA ЖИВОТ влакна кој помага да се задржи формата до 10 X подолго од традиционални костими за капење ткаенини.Форма фитинг пливаат дното кој наредени пред и drawstring половината.Повеќе отпорни на влакна оштетување за време на хлор.Помага да се спротивстави на доделување и bagging, имајќи бански фитинг понова подолго.Дава отпор да suntan лосиони, кожата масла и хлор подобро отколку конвенционалните ткаенини.Направи поголемиот дел од пливаат пракса носи овој класичен Jammer направени од Власта flex Еко ткаенина, конструиран да трае низ безброј користи и да се спротивстави на ефектите на хлор.Што ќе се движи низ вода без страв од доделување или bagging, но со доверба на знаејќи го овој стил ќе се изврши толку тешко како што го прават.

Спецификација

Избор на клиент