Населба 0 0.00

0-Написи
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
2 Мерач 2 AWG 200 Метри Црна + 200 Метри Црвено (400 Метри Вкупно) Заварување Батеријата Чист Бакар Флексибилен Кабел Жица - Автомобил, Инвертер, RV, Сончевата страна WindyNation

2 Мерач 2 AWG 200 Метри Црна + 200 Метри Црвено (400 Метри Вкупно) Заварување Батеријата Чист Бакар Флексибилен Кабел Жица

DEN 0.00
 

Достапно за нарачка
Залиха

2 AWG кабел.Ве молиме погледнете во фото галеријата за техничка спецификација шема (amperage, напон, stranding, изолација и бакар дебелина, итн.).Висок степен на EPDM изолација јакна : Отпорни на солзи, посекотини, абразија, вода, влага, и масло врз основа растворувачи.Висок stranding кабел брои во комбинација со EPDM изолација резултати во многу флексибилен кабел.Номинална до 600 volts, -50°C до +105°C (-58°С до +221°F).Чист бакар кабел.Бакар кабелот е целосно annealed според ASTM стандарди.Направен во САД.Во согласност со SAE J1127. IEC и Ro HS согласност.Windy Nation е Моќ-Flex Заварување кабел е многу флексибилен индустриски одделение електричниот кабел.Windy Nation е заварување кабелот е одличен за заварување апликации, батерија кабел апликации, батерија банка жици (ветер и соларна), RV & автомобил жици апликации, инвертер жици, и било која друга апликација каде што високо флексибилни чист бакар диригент е потребно.

Спецификација

Избор на клиент